Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Tysiące pieców do wymiany

04 grudnia 2017 | Życie Wielkopolski
źródło: AdobeStock

Wielkopolskie samorządy co roku przeznaczają miliony złotych na walkę z niską emisją.

Jacek Łakomy

Do tej pory walka z niską emisją na terenie województwa toczyła się głównie przy użyciu programów dotujących wymianę starych pieców i kotłów na nowe źródła energii, inwestycji w niskoemisyjny transport wspomaganych ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz działań edukacyjnych. Od przyszłego roku kolejnym orężem w walce ze smogiem będą uchwały antysmogowe, które niebawem mają przyjąć radni sejmiku.

Województwo wielkopolskie będzie kolejnym, które będzie dysponowało tego typu aktami prawnymi. Do tej pory przyjęły je już sejmiki województw małopolskiego, śląskiego, mazowieckiego, łódzkiego, opolskiego i dolnośląskiego. Projekt uchwały w tej sprawie ma również województwo podkarpackie.

W Wielkopolsce mają to być trzy odrębne uchwały – jedna dotycząca Poznania, druga – Kalisza, zaś trzecia – pozostałego obszaru województwa. Zespół opracowujący te przepisy bardzo dokładnie określił, czym po ich wejściu w życie nie będzie można palić w domowych piecach i kotłach oraz jakie piece i kotły będą mogły w najbliższej przyszłości być używane przez gospodarstwa domowe.

Minimalna wartość...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 10919

Wydanie: 10919

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament