Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jedno okienko to czasami tylko pozory

04 grudnia 2017 | Nieruchomości | Renata Krupa-Dąbrowska

Nadzór budowlany nie zawsze ma pobierać opłatę za legalizację samowoli. Fermę norek będzie można budować tylko w oparciu o plan. Między innymi takie propozycje zawiera projekt kodeksu budowlanego.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa opublikowało nową wersję projektu kodeksu urbanistyczno-budowlanego. Wielkich niespodzianek nie ma. Pojawiło się w nim kilka nowych ciekawych propozycji.

Bez przepisów wprowadzających

Prace nad projektem toczą się wolno. Co nie dziwi. Szybkie i nieprzemyślane wprowadzenie kodeksu w życie mogłoby sparaliżować realizację inwestycji w Polsce.

Mimo wielokrotnych deklaracji wciąż jednak resort infrastruktury nie przestawił projektu przepisów wprowadzających do kodeksu. A bez tego aktu ocenić kodeksu do końca się nie da. Nie wiadomo bowiem, co się stanie np. z warunkami zabudowy wydanymi przed wejściem w życie kodeksu, czy będzie można na ich podstawie realizować inwestycje, a jeżeli tak, to przez ile lat będą one obowiązywać.

Uderzenie w hodowców

Projekt kodeksu przewiduje m.in., że inwestycje uciążliwe zapachowo będzie można realizować wyłącznie na podstawie miejscowego planu. To dobra wiadomość dla osób mieszkających na wsi. Chodzi m.in. o hodowle zwierząt futerkowych, fermy kur czy świń. Tego typu działalność ma...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10919

Wydanie: 10919

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament