Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ile za rury pod rabatkami

06 kwietnia 2018 | Biznes i finanse | Jerzy Kowalski

Urządzenia przesyłowe od lat bulwersują właścicieli różnych działek i parceli, których sezon wzmożonej żywotności i aktywności właśnie się zaczyna. Specjaliści od medycyny ludowej, regionalnej, ekologicznej oraz zwolennicy czystej natury najbardziej obawiają się skutków zdrowotnych rur i przewodów, które biegną nie tylko pod, ale i także nad kuchniami, sypialniami, garażami oraz porzeczkami i jabłonkami, tudzież różnokolorowym kwieciem. Tłoczą one oraz przesyłają obrzydlistwa technologiczne karmiące i napędzające naszą postmodernistyczną cywilizację. Najczęściej są to pary, prądy, ciecze, gazy i inne wytwory myśli ludzkiej.

Kiedyś spory wywoływała sama zasada wynagradzania posesjonatów za pozwolenie przekopania ogródka, czy wypielęgnowanego trawnika, puszczenia nad rezydencją przewodów elektrycznych, czy postawienia słupa trakcyjnego obok winorośli zasilających jesienią skromną, rodzinną piwniczkę. Dziś jest już powszechna zgoda, co do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11020

Wydanie: 11020

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament