Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rząd idzie na rękę biznesowi

06 kwietnia 2018 | Prawo | Mateusz Rzemek

Nowe interpretacje mają złagodzić zakaz handlu w niedziele. Szykują się też zmiany w planach kapitałowych.

Mateusz rzemek

W czwartek w budynku Rady Dialogu Społecznego na warszawskich Stegnach odbyły się dwa ważne dla przedsiębiorców spotkania. Pierwsze dotyczyło planowanego przez rząd wprowadzenia od 1 stycznia 2019 r. pracowniczych planów kapitałowych. Obecny na spotkaniu Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, zasygnalizował, że możliwe są liczne zmiany w projekcie, który trafił do konsultacji społecznych.

Łagodniejsze kary i niższe koszty

– W czasie spotkania pojawiła się informacja, że możliwe jest np. złagodzenie kary za „zniechęcanie" pracowników do oszczędzania w pracowniczych planach kapitałowych – mówi Łukasz Kozłowski, ekspert Pracodawców RP. – Problem z tym przepisem jest taki, że karę ryzykowałby także pracodawca, który poinformował swoich pracowników, że oszczędzanie w nowej formule nie musi przynosić wyłącznie zysków, ale może też oznaczać straty. Znacząco mają być również ograniczone koszty działania nowego systemu.

Rząd rozważa także wprowadzenie zachęt do oszczędzania w PPK dla osób o najniższych przychodach, nieprzekraczających 12 proc....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11020

Wydanie: 11020

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament