Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Poseł opozycji ukarany bez słowa uzasadnienia

06 kwietnia 2018 | Kraj | Wiktor Ferfecki

Jest już pierwszy polityk, który dostał po kieszeni „za naruszenie powagi Sejmu". Zbyt często przerywał wystąpienie szefa MSZ.

Posłowi, który swoim zachowaniem na sali posiedzeń narusza powagę Sejmu, grozi obniżenie uposażenia lub diety – taką nowelizację regulaminu Sejmu pod koniec lutego przegłosowało PiS. Jest już pierwszy ukarany. To poseł Platformy Obywatelskiej Jakub Rutnicki.

Uchwałę w tej sprawie podjęło Prezydium Sejmu, czyli marszałek Marek Kuchciński i jego zastępcy. Wynika z niej, że posłowi obniżono uposażenie o jedną czwartą na miesiąc. Do „naruszenia powagi Sejmu" miało dojść 21 marca, podczas przemówienia szefa MSZ Jacka Czaputowicza.

Gdy minister mówił o członkostwie w UE, siedzący w ławach poselskich Rutnicki skomentował głośno: „to jednak nie zabory". Nawiązał tym samym do przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy z połowy marca,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11020

Wydanie: 11020

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament