Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przybywa niewiadomych przed referendum konstytucyjnym

06 kwietnia 2018 | Prawo | Marek Domagalski

40 proc. badanych opowiedziało się za obecnym podziałem władzy między rząd i premiera a prezydenta, a tylko 15,7 proc. za modelem prezydenckim.

Według 37,2 proc. władza powinna być równomiernie podzielona między rząd (premiera) i prezydenta, ale w badaniu założono, chyba zresztą trafnie, że obecny model daje więcej władzy rządowi.

W każdym razie to jedno z zaskoczeń w zaprezentowanych w czwartek wynikach sondażu społecznego zleconego przez Instytut Ordo Iuris Instytutowi Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS.

W badaniu było osiem pytań i nie mają one bezpośredniego związku z inicjatywą prezydenta Andrzeja Dudy, by jeszcze tej jesieni przeprowadzić ogólnopolskie referendum. Tymoteusz Zych z zarządu Ordo Iuris wskazał jednak, że było ono elementem dyskusji o pytaniach do referendum i w ogóle o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11020

Wydanie: 11020

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament