Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

PiS jest zjawiskiem przemijającym

06 kwietnia 2018 | Kraj | Jacek Nizinkiewicz
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Rzeczpospolita

Będziemy wspominać tę władzę jako dobrą szczepionkę na przywrócenie solidarności wśród Polaków.

Rzeczpospolita: Zamieszanie wokół nowelizacji ustawy o IPN mogło przyczynić się do spadku poparcia PiS?

Waldemar Pawlak, były premier RP, minister gospodarki: Żadna władza nie jest wieczna. Jest kilka powodów spadku notowań PiS. Czarę goryczy przepełniły nagrody. Polacy długo nie zapomną premii, które premier Szydło przyznała sobie i kolegom ministrom.

Pan jako premier nie przyznawał sobie i ministrom premii?

Jako premier nigdy nie przyznałem sobie ani podległym ministrom nagród. Były nagrody dla wiceministrów, ciężko pracujących i słabiej wynagradzanych. Bycie premierem i ministrem to w Polsce misja, a nie sposób na zarabianie pieniędzy. Odrębną sprawą jest kwestia wynagrodzeń. W Ministerstwie Gospodarki wprowadziłem system zarządzania jakością, dzięki czemu urząd funkcjonował znacznie sprawniej. PiS zlikwidowało ten system, co cofnęło nas w zarządzaniu administracją rządową o dziesięć lat. W Polsce brakuje klasie politycznej spraw zasadniczych uzgodnionych ponad podziałami politycznymi. Kwestia wynagrodzeń dla rządzących może być rozsądnie uregulowana, jeśli zostanie wyjęta z partyjnych sporów.

Z politycznego sporu nie udało się wyjąć organizacji na placu Piłsudskiego uroczystych obchodów Dnia Strażaka 4 maja 2018 roku, połączonych z wręczeniem odznaczeń i uhonorowań dla ochotniczych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11020

Wydanie: 11020

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament