Klimat dawnych fabryk lubią deweloperzy i milenialsi
W przeciwieństwie do niezabudowanych działek tereny poprzemysłowe mają często dobry adres, dostęp do mediów i infrastruktury komunikacyjnej.
Biura, sklepy, usługi, hotele, instytucje kulturalne i osiedla. Plany zabudowy 16 ha dawnej Stoczni Cesarskiej w Gdańsku są imponujące. Deweloper, spółka celowa Edonia, której właścicielami są Alides i Revive, nie wyklucza, że na poprzemysłowych terenach powstanie też targ żywności, a być może i muzeum sztuki współczesnej. Projekt opracowała duńska pracownia Henning Larsen przy współpracy z polskimi biurami BBGK Architekci i A2P2 Architekci. Jak zapowiada inwestor, plan będzie teraz konsultowany z konserwatorem zabytków.
Nowa twarz
– Zaproponowana przez pracownię Henning Larsen koncepcja łączy przeszłość z przyszłością – komentuje Gerard Schuurman, dyrektor projektu w Edonii. – Poprzemysłowe obiekty, które stanowią trzon Stoczni Cesarskiej, zostaną podkreślone zwartą zabudową po ich zewnętrznej stronie.
Stocznia Cesarska to część 60-hektarowego terenu, na którym kilku deweloperów planuje nową dzielnicę – Młode Miasto. Inwestycja...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta