Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Istotna przesłanka dla branży farmaceutycznej

06 kwietnia 2018 | Prawo | Joanna Uchańska

Interpretacja nieoczywistości ma niebagatelne znaczenie dla oceny jakości przyznawanych patentów, co przekłada się na ich wartość i niepodważalność – uważa ekspertka.

Joanna Uchańska

WSA 23 lutego 2018 r. (VI SA/Wa 2222/17) oddalił skargę firmy Bayer Pharma Aktiengesellschaft z Niemiec na decyzję Urzędu Patentowego RP unieważniającą patent (PL.199028; zgłoszony: 2000 r.; patent przyznany: 2007 r.) na wynalazek pt. „Kompozycja farmaceutyczna etynyloestradiolu i drospireronu i jej zastosowanie", z wniosku firmy Richter Gedeon Nyrt. z Węgier. Kompozycja dotyczyła doustnych tabletek antykoncepcyjnych do podawania w cyklu 21 dni zawierających etynyloestradiol i drospireron, a także siedem tabletek niezawierających tych substancji lub zawierających sam etynyloestradiol.

RGN jako konkurent Bayer wprowadzała na rynek farmaceutyk antykoncepcyjny w formie doustnych tabletek powlekanych. Spółka została pozwana w 2010 r. przez Bayern za naruszenie jej patentu, w odpowiedzi na co RGN wniosła o unieważnienie patentu (korzystając ze „strategii torpedy"). Zarzuciła...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11020

Wydanie: 11020

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament