Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pracownicy sklepu muszą kontrolować to, co robi firma sprzątająca i pilnująca porządku

06 kwietnia 2018 | Biznes i finanse | Mateusz Adamski

Nawet skuteczne powierzenie sprzątania firmie, która zajmuje się tym zawodowo, nie wyklucza odpowiedzialności powierzającego za szkodę wyrządzoną jego własnym zaniedbaniem.

O takiej tezie, którą można wywnioskować z wyroku Sądu Najwyższego z 2003 roku (sygn. akt II CKN 1466/00) powinni pamiętać przedsiębiorcy, zwłaszcza prowadzący sklepy. Inaczej mogą liczyć się z koniecznością wypłaty odszkodowań, czasem bardzo wysokich. Przekonała się o tym spółka, będąca właścicielem sieci marketów. Na parkingu przed jednym ze sklepów doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Odgłos przełamania chipsa

Halina F. pojechała z synową Elżbietą na zakupy do marketu K. Po dojechaniu na miejsce i zaparkowaniu samochodu na terenie parkingu znajdującego się przed sklepem, synowa pozostała w aucie, a pani Halina udała się na zakupy. Tego dnia cały teren parkingu był pokryty lekką warstwą śniegu i był śliski z tzw. „szklanką". Po przejściu kilku metrów, gdy Halina F. była już w pobliżu wejścia do sklepu, jeszcze przed miejscem w którym stały koszyki sklepowe, pomiędzy słupkami blokującymi możliwość wjazdu samochodu do sklepu, pośliznęła się i przewróciła na bok. Jak później relacjonowała, upadając usłyszała odgłos podobny do przełamania chipsa. Pomocy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11020

Wydanie: 11020

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament