Chaos przy obsadzaniu władz firm z udziałem Skarbu Państwa
Politycy wciąż nie traktują poważnie zarządzania koncernami. Prezesi tracą stanowiska z dnia na dzień z przyczyn najczęściej pozamerytorycznych, a wokół powołania następców często trwają chochole tańce.
ADAM ROGUSKI
Rada nadzorcza KGHM po przesłuchaniu blisko 60 kandydatów na stanowiska prezesa i wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych unieważniła postępowania kwalifikacyjne.
Jak tłumaczy szef rady Dominik Hunek, trwają dyskusje o docelowym podziale zadań i kompetencji w kierownictwie. W czerwcu można się więc spodziewać nowego konkursu, na wszystkich członków zarządu w ramach nowej kadencji.
Cięcia, konkursy
W marcu prezes KGHM Radosław Domagalski-Łabędzki i wiceprezes Michał Jezioro stracili stanowiska na zwołanym naprędce na sobotę posiedzeniu rady. To efekt walk o wpływy między frakcjami PiS – 13 kwietnia odbędzie się dalszy ciąg przerwanego już dwukrotnie walnego zgromadzenia, w którego porządku obrad są zmiany w składzie samej rady nadzorczej.
Formalnie Polska Miedź podlega nadzorowi Ministerstwa Energii. Już pod koniec ub.r., kiedy likwidowano Ministerstwo Skarbu, o przejęcie firmy zabiegał też resort rozwoju. Powołany w tym czasie Domagalski-Łabędzki był wiceministrem rozwoju.
KGHM czeka na trzeciego szefa od początku „dobrej zmiany" – czwartego, jeśli liczyć...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta