Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy naukowców z unijnym dofinansowaniem

06 kwietnia 2018 | Biznes i finanse | Michał Kołutniak

Przedsiębiorstwa współtworzone przez uczelnie lub ich pracowników będą mogły otrzymać pieniądze na prowadzenie badań przemysłowych i prac rozwojowych. Na ich sfinansowanie władze województwa kujawsko-pomorskiego przeznaczyły ponad 7,5 mln zł.

Pieniądze pochodzą z puli zarezerwowanej na realizację działania 1.3.1 „Wsparcie procesów badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach akademickich", przy czym ogłoszony konkurs i nabór wniosków został ograniczony do tzw. schematu drugiego: „Prowadzenie prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach odpryskowych". Wspomniane działanie jest częścią programu regionalnego województwa kujawsko-pomorskiego.

Z dotacji na rozwijanie produktów, procesów lub technologii będą mogły skorzystać tzw. przedsiębiorstwa odpryskowe, w tym spółki znajdujące się w organizacji oraz konsorcja przedsiębiorstw odpryskowych i innych firm....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11020

Wydanie: 11020

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament