Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niebezpieczne leki w szpitalach

06 kwietnia 2018 | Prawo | Karolina Kowalska Grażyna Zawadka

Adrenalina przeterminowana nawet o półtora roku i leki nieopisane i wycofane z obrotu przez inspekcję farmaceutyczną znaleźli inspektorzy NIK w szpitalnych aptekach. Wyniki ich kontroli są zatrważające.

Gospodarowanie lekami w szpitalach oraz funkcjonowanie w nich aptek i działów farmacji nie zapewnia pacjentom bezpiecznego leczenia – stwierdzają kontrolerzy Najwyższej Izby Kontroli w raporcie z kontroli funkcjonowania aptek szpitalnych i działów farmacji szpitalnej w latach 2015–2017, do którego dotarła „Rzeczpospolita".

Szpitale nie wywiązywały się ze swoich obowiązków, zarówno jeśli chodzi o wyposażenie aptek, jak i obrót lekami. W skrajnych przypadkach zaniedbania mogły zagrażać zdrowiu i życiu pacjentów. W jednym z 24 kontrolowanych szpitali służąca do ratowania życia adrenalina była przeterminowana o ponad półtora roku. Na oddziałach przechowywano też inne leki przeterminowane, a także o nieustalonym pochodzeniu.

Żadna z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11020

Wydanie: 11020

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament