Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wszystkie drogi prowadzą do Moskwy

06 kwietnia 2018 | Świat | Andrzej Łomanowski

W sprawie otrucia Siergieja Skripala międzynarodowa opinia publiczna wciąż popiera Londyn, choć z coraz większym wahaniem.

– Zwiększy się presja na Wielką Brytanię, by pokazała dowód na to, że ślady bez wątpienia wskazują na Moskwę – powiedział pełnomocnik niemieckiego rządu do spraw kontaktów z Rosją Gernot Erler.

Załamanie przyszło wraz z oświadczeniem szefa brytyjskiego laboratorium w Porton Down Gary'ego Aitkenheada, badającego truciznę, którą 4 marca otruto w Salisbury byłego oficera rosyjskiego wywiadu wojskowego Siergieja Skripala. – Byliśmy w stanie ustalić, że to nowiczok, ustalić, że to bojowy środek o działaniu paraliżującym. Nie zidentyfikowaliśmy dokładnego źródła (jego pochodzenia), ale przekazaliśmy całą naukową dokumentację rządowi, który potem wykorzystał szereg innych źródeł, by ustalić ostateczne wnioski – powiedział Aitkenhead.

Przyznanie, że brytyjscy naukowcy nie byli w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11020

Wydanie: 11020

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament