Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Powyborcze tsunami kadrowe

06 kwietnia 2018 | Ekonomia

Po zmianie rządu dokonano zmiany na prawie wszystkich stanowiskach kierowniczych spośród 2534 w spółkach z udziałem Skarbu Państwa.

Izabela Kacprzak

Zestawienie obejmujące 2534 nazwiska ze spółek z udziałem Skarbu Państwa ujawniła Kancelaria Premiera po interpelacji posłanki PO Mirosławy Nykiel. Obejmuje okres od końca października 2015 r. do końca stycznia 2018 r. Wiele stanowisk się dubluje, bo wymiana w zarządzie czy radzie nadzorczej odbywała się w tym czasie kilkakrotnie.

– Skala jest absolutnie nieprawdopodobna. Nigdy czegoś takiego nie było. To skok na kasę w skandalicznym wydaniu – mówi posłanka Nykiel, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju. Jak podkreśla, każda wymiana personalna jest kosztowna – wiąże się z odprawami, wielomiesięcznymi odpłatnymi zakazami konkurencji. – Ta karuzela kręci się dalej, by każdy „swój" mógł zarobić – ocenia Nykiel.

Do wyjątków, których nie objęło...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11020

Wydanie: 11020

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament