Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rządzący zdradzają własne państwo

25 kwietnia 2018 | Rzecz o polityce | Marek Migalski
Protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie
autor zdjęcia: Grzegorz Banaszak
źródło: reporter
Protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie

Protest w Sejmie anarchizuje życie publiczne

Kryzys spowodowany okupacją części korytarzy sejmowych przez rodziców osób niepełnosprawnych pokazuje, jak bardzo niesprawne i słabe jest nasze państwo. Jak niszczone są jego zasady i łamane reguły. Wreszcie jak bardzo do anarchizacji polskiego życia publicznego przyczyniają się nie tylko obywatele, ale także politycy opozycji oraz, co najgorsze i najbardziej bulwersujące, władze Rzeczypospolitej Polskiej.

Nie sposób nie współczuć matkom i ojcom wychowującym dzieci niepełnosprawne. Ich codzienny trud, borykanie się z chorobą swych podopiecznych, kłopoty finansowe są trudne do zrozumienia dla tych, którzy nie znaleźli się w ich sytuacji. Należy im się cześć i honor, a także wsparcie duchowe oraz materialne każdego z nas, w szczególności zaś instytucji państwa polskiego. Ich postulaty są słuszne i godne poparcia, a żądania nie nazbyt wygórowane.

Zła okupacja

Lecz sposób, w jaki się ich domagają, jest nieakceptowalny, bo okupacja części korytarzy sejmowych wykracza poza dopuszczalne formy walki o swoje, słuszne skądinąd, prawa. Po prostu, budynki parlamentarne nie są miejscami przeznaczonymi do przeprowadzania tego typu akcji, zwłaszcza jeśli ta okupacja kontynuowana jest przez wiele dni. Rodzice osób niepełnosprawnych mają całkowitą rację, domagając się dla siebie i dla swych podopiecznych zwiększenia świadczeń, lecz ich obecny...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11036

Wydanie: 11036

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament