Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Platformy cyfrowe do regulacji

25 kwietnia 2018 | Rzecz o polityce | Antonio Tajani

Skuteczne przepisy UE

Skandal z Cambridge Analytica, dotyczący nadużywania gromadzonych przez Facebooka danych osobowych w celu wywarcia wpływu na wyniki wyborów, jest kolejnym dowodem na pilną potrzebę uregulowania platform cyfrowych.

Aby w pełni rozwinąć swój potencjał w dziedzinie wzrostu, zatrudnienia i rozwoju technologicznego, rewolucja cyfrowa potrzebuje wolności. Nie możemy jednak zapominać, że w naszych liberalnych demokracjach wolności zawsze musi towarzyszyć odpowiedzialność.

Jak dotąd nie zawsze tak było. Nie tylko wskutek bardzo szybkiego rozwoju aplikacji cyfrowych, ale także z powodu błędnego założenia ideologicznego, które postrzega każdą interwencję regulacyjną jako hamulec rozwoju. To tak, jakbyśmy odmówili wprowadzenia kodeksu drogowego, z mandatami i sygnalizacją świetlną, aby na początku ubiegłego stulecia nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11036

Wydanie: 11036

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament