Bezpieczeństwo energetyczne – kierunki rozwoju
energianews | Bezpieczeństwo to należy rozumieć jako stan, w którym zaspokajane są potrzeby energetyczne przy zwiększającym się zapotrzebowaniu. Uwzględnia ono zarówno aspekty ekonomiczne, polityczne, jak i środowiskowe. dr piotr kolasa
MATERIAŁ POWSTAŁ PRZY WSPÓŁPRACY Z POLSKIM KOMITETEM ENERGII ELEKTRYCZNEJ
Bezpieczeństwo energetyczne, które jeszcze do niedawna było tylko sprawą polityków, zaczyna nabierać innego charakteru. Można powiedzieć, że rozwija się obecnie w dwóch kierunkach. Cały czas sprawą państwową jest uniezależnienie się od jednego dostawcy energii i jej nośników, czyli tzw. dywersyfikacja dostaw.
Drugi kierunek bezpieczeństwa to wbrew krążącym opiniom nie tylko sprawa polityków. Dzięki dostępowi do rozwijających się coraz intensywniej technologii związanych zarówno z oszczędzaniem energii, jak również produkcją energii ze źródeł alternatywnych udział „jednostki" nie pozostaje bez znaczenia. Oczywiście również w tym obszarze konieczne są niezbędne regulacje prawne sprzyjające rozwojowi tego nurtu w społeczeństwie.
Bardzo dobrym pomysłem jest odbieranie przez dystrybutora nadwyżek energii produkowanej z instalacji fotowoltaicznych w okresach letnich z możliwością ich oddania (rozliczenia) i wykorzystania w mniej korzystnych zimowych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta