Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podatkiem nie zbuduje się solidarności

25 kwietnia 2018 | Druga strona | Paweł Kowal

List otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego

Szanowny Panie Premierze, Pańska piątkowa zapowiedź utworzenia specjalnego funduszu dla osób niepełnosprawnych, który byłby zasilany z dodatkowego opodatkowania osób najlepiej zarabiających, skłoniła mnie do napisania do Pana kilku słów.

Po pierwsze, w Polsce nie ma tak naprawdę „bogatych", którzy mieliby być obciążeni nową daniną. Ci, którzy zarabiają więcej niż wynosi przeciętna pensja w Polsce, nie są żadnymi „bogaczami". To najczęściej przedsiębiorcy, właściciele sklepów, ale i naukowcy, prawnicy, pracownicy korporacji, dziennikarze czy twórcy. Są to ludzie codziennie wykonujący ciężką pracę, spłacający kredyty i starający się wykształcić kolejne pokolenie. Jak na standardy europejskie jest to niezbyt liczna grupa. Jednocześnie jest ona niezbędna do sprawnego funkcjonowania systemu demokratycznego i jego rozwoju. Jej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11036

Wydanie: 11036

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament