Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Życie Polaków przenosi się do smartfonów

25 kwietnia 2018 | Ekonomia
Polacy przesiadają się z komputera na smartfony
źródło: Rzeczpospolita
Polacy przesiadają się z komputera na smartfony

technologie | Badania pokazują, że rośnie nasza aktywność w kanale mobilnym. Klikamy w telefon na potęgę. Co w nim mamy? Facebooka, YouTube'a i Gmaila. Ściągamy też aplikacje Allegro i Rossmanna. michał duszczyk

 

Coraz rzadziej zaglądamy do komputerów i tabletów. Jeszcze w 2016 r. na tych urządzeniach spędziliśmy niemal 64 proc. czasu, w którym surfowaliśmy w internecie. Pozycja pecetów i tabletów mocno jednak słabnie na rzecz smartfonów. Te angażują już 40 proc. naszego czasu spędzonego online – wynika z badań firmy Mobee Dick, udostępnionych „Rzeczpospolitej".

Intensywność wykorzystania tzw. kanału mobilnego, a w efekcie również zasięg aplikacji, wyraźnie rośnie. W dziesiątce tych najpopularniejszych w naszym kraju są nie tylko YouTube (zasięg 66,5 proc.), Messenger (43,2 proc.), Facebook (39,2 proc.) czy Google Maps (37 proc.) i Gmail (28,9 proc.), ale też adresowane do rodzimego odbiorcy OLX (15,5 proc.), Allegro (13,2 proc.) czy Rossmann (11,9 proc.).

Aplikacje zabierają nam coraz więcej czasu

Od dwóch lat popyt na smartfony na polskim rynku nie wzrasta już tak dynamicznie, utrzymując się mniej więcej na stałym poziomie ok. 2 proc. Jak wskazuje Monika Mikowska, autorka raportu Mobee Dick „Polska.Jest.Mobi", można zaobserwować za to rosnące zaangażowanie użytkowników. Jak podkreśla, zwiększa się intensywność korzystania z produktów mobilnych. – Polacy chcą w ten sposób realizować swoje codzienne potrzeby –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11036

Wydanie: 11036

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament