W jaki sposób stosować ograniczenie dla usług niematerialnych
Bezpośredni związek z uzyskiwanymi przychodami uprawnia do rozpoznania w wyniku podatkowym wydatków na doradztwo w pełnej wysokości.
Taki wniosek płynie z interpretacji Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 1 marca 2018 r. (0111-KDIB1-1.4010.9.2018.1.SG).
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w branży nieruchomościowej w formie spółek celowych. W toku realizowania inwestycji spółki celowe nabywają usługi inwestycyjne obejmujące: czynności związane z wyszukaniem i pozyskaniem terenów pod budowę, czynności związane ze wsparciem przy zaprojektowaniu i wybudowaniu budynków i infrastruktury towarzyszącej, wsparcie w zawarciu i obsłudze umowy na finansowanie realizacji projektu, bieżącą realizację płatności oraz kontroling projektu inwestycyjnego a także usługi związane z marketingiem i sprzedażą poszczególnych powierzchni w budynkach wybudowanych w ramach projektu (tzw. komercjalizacja) i usługi związane z zarządzaniem nieruchomościami projektu oraz obsługę posprzedażową tego projektu.
Opisane wyżej koszty usług inwestycyjnych, za wyjątkiem kosztów związanych z marketingiem i komercjalizacją budynków, są ponoszone w związku z realizacją konkretnego projektu.
W wniosku o interpretację podatnik zapytał, czy gdyby przyjąć, że usługi inwestycyjne nabywane przez spółki celowe są usługami, o których mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o CIT, to czy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta