Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rodzic załatwi formalności online

25 kwietnia 2018 | Prawo

Nowe prawo | Już wkrótce nowo narodzone dziecko będzie można zgłosić online do urzędu stanu cywilnego. Renata Krupa-dąbrowska

Nie wychodząc z domu, będzie można załatwić niektóre formalności urzędowe. Dotyczy to m.in. rejestracji nowo narodzonego dziecka oraz zaświadczeń o meldunku. W środę wchodzą w życie nowe przepisy.

Chodzi o nowelizację z 1 marca 2018 r. trzech ustaw: o ewidencji ludności; informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne oraz prawa o aktach stanu cywilnego. Część jej przepisów wejdzie w życie 1 czerwca.

Rejestracja dziecka za pomocą myszki

– Dzięki nowym przepisom rodzice noworodka będą mieli wybór. Mogą zgłosić fakt urodzenia dziecka osobiście w urzędzie albo przez internet. W dużych miastach nie powinno być z tym problemu. Jesteśmy do tego przygotowani. Korzystamy ze skrzynek e-PUAP. Problemy mogą się pojawić w małych miejscowościach, gdzie informatycy mają dyżury i to oni obsługują skrzynki e-PUAP, a...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11036

Wydanie: 11036

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament