Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy sponsoring badań naukowych się opłaca

25 kwietnia 2018 | Dobra Firma | Katarzyna Borowska

AEN to firma doradcza w obszarze budowy i działania farm wiatrowych, największa tego rodzaju w Breesland. Firma świadczy trzy główne usługi: inżynierię, PR i usługi prawne, oferowane jako kompleksowa oferta doradcza dla właścicieli ziemi, zamierzających wybudować farmy wiatrowe.

Wielkość firmy generuje efekt halo, gdzie rozmiar i znaczenie AEN przyciąga nowych klientów, tym samym umacniając reputację firmy. AEN pomaga klientom przez cały proces, od wykonywania pomiarów proponowanego miejsca, poprzez złożenie wniosku, aż do zarządzania instalacją. Energia wiatrowa to kluczowy rynek AEN. Niestety, ostatnio przyciąga negatywny rozgłos. Farmy wiatrowe są widoczne z wielu kilometrów i wiele osób uważa je za nieatrakcyjne oraz szkodliwe dla krajobrazu. Jeśli przez to pogorszy się turystyka, może mieć to wpływ na gospodarkę. Istnieje również obawa, że turbiny mogą krzywdzić ptaki.

AEN mocno wierzy w wartość badań naukowych. Opracowania naukowe mają informować społeczność naukową i stymulować dyskusję. Powszechną praktyką jest udostępnianie wszelkich danych, których użyto w opracowaniu naukowym w charakterze bazy, innym pracownikom naukowym, którzy chcą przeprowadzić własne badania na dany temat. Od pracowników naukowych zazwyczaj oczekuje się bezproblemowego udostępnienia informacji po opublikowaniu pracy, aby można było ulepszyć przyszłe badania.

Oficjalna misja AEN to: „Zrównoważona energia dla świata".

Podstawowy cel AEN to udostępnienie klientom energii odnawialnej. Firma chce również w dalszym ciągu prowadzić badania oraz odkrywać sposoby...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11036

Wydanie: 11036

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament