Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dla golasów są plaże, a nie deptaki i restauracje

02 lipca 2018 | Życie Regionów
Stroje, które są dobre na plażę...
źródło: AdobeStock
Stroje, które są dobre na plażę...
...są niestosowne na deptaku
źródło: Shutterstock
...są niestosowne na deptaku

wakacje | Mieszkańcy nadmorskich miejscowości mają dość opasłych brzuchów nieokrytych koszulkami. 
Na razie jednak tylko Sopot postanowił walczyć z turystami-niechlujami. agata Łukaszewicz

Zaczął się wakacyjny sezon. Polacy ruszają w trasy, jadą na plaże. Wprawdzie plażowanie może trwać godzinami, ale w końcu każdy poczuje głód i, porzucając ręczniki czy grajdoł, wyruszy na małe co nieco. Problem pojawia się w chwili opuszczania plaży czy pomostu. W jakim „stanie odzieżowym" miłośnicy słonecznych i nie tylko kąpieli wychodzą do ludzi? Często mokrym i niekompletnym. Dość – powiedzieli włodarze Sopotu. Inni są mniej rewolucyjni, ale przyznają, że kobiety w bikini czy panowie bez koszul nie są mile widziani we wszelkiego rodzaju knajpkach czy smażalniach. Edukacja społeczeństwa trwa więc nawet w wakacje. Często niestety widać, jak bardzo jest spóźniona.

Wizerunek i propaganda

Sopot uczy turystów, którzy wychodzą z plaży i roznegliżowani spacerują po centrum kurortu, deptakach, wchodzą do różnego rodzaju obiektów gastronomii i pochłaniają lancze czy obiady. W mieście pojawią się więc plakaty, z których nawet ci co czytać nie potrafią, mogą się zorientować, że w konkretnych miejscach golasy nie pasują do otoczenia.

– Akcja przynosi skutek – cieszy się Jak wspomina Magdalena Jachim, rzecznik prezydenta Sopotu na wieść o decyzji władz rozdzwoniły się u niej telefony. Mieszkańcy pytali "Gdzie i kiedy będzie można odebrać nalepki?". Miasto postawiło na dwa wzory: „Nieubranych nie obsługujemy" i „Stop golasom". Taka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11091

Wydanie: 11091

Spis treści
Zamów abonament