Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polacy ruszyli na łowy w internecie

02 lipca 2018 | Ekonomia
Konsumenci oczekują ułatwień od sprzedawców
źródło: Rzeczpospolita
Konsumenci oczekują ułatwień od sprzedawców

handel | Już 56 proc. użytkowników sieci choć raz zrobiło tam zakupy. Mocno rośnie też poziom zaufania do e-commerce. PIOTR MAZURKIEWICZ

Z internetu korzysta już niemal 28 mln z nieco ponad 38 mln mieszkańców Polski. Do tego stale rośnie odsetek kupujących w sieci: w ciągu roku jest ich więcej o 2 pkt proc. – wynika z dorocznego raportu firmy Gemius dla branżowej organizacji eCommerce Polska.

Otwarci na nowinki

Niemal podwoiła się liczba osób uznających zakupy internetowe za bezpieczne, co szczególnie cieszy branżę. 26 proc. uznaje kanał za w pełni bezpieczny, rok temu było to 14 proc. W sumie 59 proc. pozytywnie wypowiada się o swoich doświadczeniach z e-handlem, rok temu było to tylko 33 proc.

Dotychczas główną barierą dla kupujących było powierzenie swoich pieniędzy sprzedawcy, z którym nie mają żadnego fizycznego kontaktu. Z tego też powodu wciąż...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11091

Wydanie: 11091

Spis treści
Zamów abonament