Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mniej miejsc bez sieci

02 lipca 2018 | Ekonomia
Ubywa internetowych Białych plam
źródło: Rzeczpospolita
Ubywa internetowych Białych plam

telekomunikacja | Inwestycje w światłowody i zasięg sieci LTE zacierają białe plamy na cyfrowej mapie. URSZULA ZIELIŃSKA

Poniżej 3 tys. do 2,84 tys. spadła w końcu 2017 roku liczba tzw. internetowych białych plam, czyli miejscowości w Polsce, których mieszkańcy nie mają dostępu do cywilizacyjnej zdobyczy jaką jest szybki internet – wynika z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce.

Postęp w tej dziedzinie to efekt inwestycji operatorów w sieci światłowodowe prowadzone samodzielnie i przy wsparciu funduszy unijnych oraz poprawy zasięgu sieci mobilnego dostępu w technologii LTE po ostatniej aukcji.

Nadal zdarzają się jednak takie miejscowości, jak leżące w województwie świętokrzyskim Lipie, gdzie LTE „nie dolatuje", a kabla nikt jeszcze nie wybudował. Mieszkańcy liczą, że to się zmieni za sprawą inwestycji, którą realizować ma tutaj...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11091

Wydanie: 11091

Spis treści
Zamów abonament