Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mieszczuchy szukają działek na lato

02 lipca 2018 | Życie Regionów
Najbardziej zainteresowani nieruchomościami rekreacyjnymi są mieszkańcy dużych miast, którzy potrzebują ciszy i azylu wśród zieleni.
źródło: Shutterstock
Najbardziej zainteresowani nieruchomościami rekreacyjnymi są mieszkańcy dużych miast, którzy potrzebują ciszy i azylu wśród zieleni.

Nieruchomości | Ziemia rekreacyjna to całkiem niezły biznes, ale tylko dla cierpliwych. 
Ceny niezabudowanych parceli zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych. aneta gawrońska

Ofert działek letniskowych, zwłaszcza tych niezabudowanych, przybywa z roku na rok. – Najczęściej są to nieruchomości odziedziczone po rodzinie. Młodzi ludzie często wolą daczę spieniężyć i dołożyć np. do nowego mieszkania – mówi Marcin Jańczuk, ekspert sieciowej agencji Metrohouse. – Kiedyś działka rekreacyjna była w posiadaniu rodziny długie lata. Dziś rotacja jest większa. To typowo sezonowy rynek. Budzi się na wiosnę, a od jesieni zamiera.

Z analiz Metrohouse wynika, że popyt na działki rekreacyjne od lat utrzymuje się na mniej więcej stałym poziomie. – Interesują się nimi rodziny z dziećmi, dla których weekend za miastem jest idealną odskocznią od życia w mieście – mówi Marcin Jańczuk. – Dużą rolę odgrywa odległość. Czas dojazdu nie powinien przekraczać godziny. Działki sprzedają się wszędzie tam, gdzie warunki krajobrazowe sprzyjają wypoczynkowi. W okolicach Warszawy są to leśne rejony Wilgi, okolice Zegrza, miejscowości nad Narwią, Liwcem, rejony Puszczy Kampinoskiej. Zainteresowanie spada, jeżeli w okolicy nie ma zbiorników wodnych, lasów lub miejsc, które pozwalają aktywnie spędzić czas.

Dojazd i uzbrojenie

Ceny niezabudowanych działek zaczynają się już od kilkunastu tysięcy złotych. W niektórych rejonach kupimy za to nawet 1 tys. mkw. ziemi. – Tylko co nam po takiej działce, skoro koszt jej uzbrojenia i ogrodzenia znacznie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11091

Wydanie: 11091

Spis treści
Zamów abonament