Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

O rozwoju trzeba myśleć długofalowo

04 września 2018 | Życie Regionów | Izabela Kacprzak
≥Absolwent Akademii Rolniczej w Krakowie, prezydent Tarnowa 1994–1998, wiceprezydent Tarnowa 1998–2000,  członek Rady Programowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach
źródło: Paweł Topolski
≥Absolwent Akademii Rolniczej w Krakowie, prezydent Tarnowa 1994–1998, wiceprezydent Tarnowa 1998–2000, członek Rady Programowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach

Roman Ciepiela Szanujemy duże firmy i chcemy, by było ich jak najwięcej, 
ale dbamy przede wszystkim o średnie i małe przedsiębiorstwa, 
które zapewniają najwięcej miejsc pracy i są podstawą naszej egzystencji – mówi prezydent Tarnowa.

 

ŹR: Zacznę trochę żartobliwie, od pytania o pogodę. Czy gorące było lato w tym roku w Tarnowie?

Roman Ciepiela: Bardzo upalne, co tylko podkreśla fakt, że Tarnów jest najcieplejszym miastem w Polsce – tak zresztą się promujemy. Nie tylko ten rok, ale także poprzednie udowodniły, że Tarnów jest polskim biegunem ciepła.

Najwięcej ciepłych dni w roku, najdłuższy okres wegetacji – to idealne warunki do rozwoju rolnictwa. Widać to w powiecie, ale już w samym Tarnowie nie.

Owszem, ale podobnie jak w Zielonej Górze, która również ma dobre warunki klimatyczne, uprawiane są u nas, na stokach podtarnowskich, bardzo dobre szczepy winogron. Możemy się pochwalić naprawdę dobrą jakością win.

Upalne lato się skończyło, przed nami równie gorący okres kampanii wyborczej do samorządów. Ogłosił pan start na urząd prezydenta z poparciem Platformy Obywatelskiej, ale tym razem buduje pan koalicję, skupiając bardzo różne środowiska.

Tak, to prawda. Chciałbym nadal angażować się w życie i rozwój Tarnowa, gdyż zarówno miasto, jak i jego mieszkańcy mają olbrzymi potencjał, którym trzeba umiejętnie pokierować. W sprawy samorządowe zacząłem się angażować po 1989 r. W ciągu niemal 30 lat byłem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11145

Wydanie: 11145

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament