Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak co roku lato było trudne dla miejskich psów

04 września 2018 | Życie Regionów | Janina Blikowska
≥Gdy właściciele psa dowiadują się, że ich ośrodek urlopowy nie przyjmuje zwierząt, czasem kończy się tak...
źródło: Shutterstock
≥Gdy właściciele psa dowiadują się, że ich ośrodek urlopowy nie przyjmuje zwierząt, czasem kończy się tak...

Opieka | Choć schroniska powinny być domem tymczasowym, wiele zwierząt spędza tam długi czas. Gminy szukają dla nich nowych domów, inwestują też w przytuliska.

 

W czerwcu do katowickiego schroniska zostało przyjętych 107 zwierząt: 49 psów i 58 kotów, w lipcu 121 zwierząt: 73 psy i 48 kotów. Do krakowskiego schroniska od czerwca do ostatniego tygodnia sierpnia przyjęto 353 psy i 553 koty.

– Zwłaszcza jeśli chodzi o koty, odnotowuje się bardzo dużą ilość zwierząt przyjmowanych do placówki od kilku lat – przyznaje Dariusz Nowak z krakowskiego ratusza.

Z kolei do stołecznego schroniska Na Paluchu przyjęto 565 psów i 447 kotów. Agnieszka Kłąb, rzecznik stołecznego ratusza, podaje, że do niedawna schronisko sprawowało opiekę jedynie nad zwierzętami zagubionymi i bezdomnymi, które zostały znalezione na terenie stolicy, jednak od 1 września 2017 r. trafiają tam również czworonogi z Piaseczna, a od lutego 2018 r. także z Góry Kalwarii.

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie przy ul. Metalurgicznej zostało zaprojektowane dla 200 psów i 300 kotów. – Od stycznia do lipca średnio miesięcznie przebywało w nim 251 psów, 128 kotów i 37 zwierząt egzotycznych – wylicza Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego ratusza.

Podejrzyj i adoptuj

Schroniska organizują różne akcje promocyjne, by zachęcić...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11145

Wydanie: 11145

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament