Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Narodowy zbrojmistrz prezentuje broń

04 września 2018 | Nowoczesna broń | Zbigniew Lentowicz
≥ Rosomak. Jeden z najlepszych na świecie kołowych transporterów opancerzonych produkowany w śląskich Siemianowicach.  Najnowsze wersje  pojazdu uwzględniają w swej konstrukcji doświadczenia z pola walki m.in. w Afganistanie.
autor zdjęcia: Michał Walczak
źródło: Rzeczpospolita
≥ Rosomak. Jeden z najlepszych na świecie kołowych transporterów opancerzonych produkowany w śląskich Siemianowicach. Najnowsze wersje pojazdu uwzględniają w swej konstrukcji doświadczenia z pola walki m.in. w Afganistanie.
≥MSBS  Grot.  Modułowy karabinek automatyczny polskiej konstrukcji produkowany jest już seryjnie dla WOT w Fabryce Broni Radom.
autor zdjęcia: Roman Bosiacki
źródło: Rzeczpospolita
≥MSBS Grot. Modułowy karabinek automatyczny polskiej konstrukcji produkowany jest już seryjnie dla WOT w Fabryce Broni Radom.
≥Stacja radiolokacyjna Bystra   ma być elementem aktywnego rozpoznania dla obrony przeciwlotniczej bliskiego zasięgu. Potrafi przeszukiwać kontrolowany obszar i wykrywać nawet małe i szybkie cele - rakiety i pociski.
źródło: materiały prasowe
≥Stacja radiolokacyjna Bystra ma być elementem aktywnego rozpoznania dla obrony przeciwlotniczej bliskiego zasięgu. Potrafi przeszukiwać kontrolowany obszar i wykrywać nawet małe i szybkie cele - rakiety i pociski.
≥Poprad: zautomatyzowany system obrony powietrznej krótkiego zasięgu wyposażony w nowoczesne  sensory obserwacyjne i wyrzutnie rakietowe Grom.
źródło: materiały prasowe
≥Poprad: zautomatyzowany system obrony powietrznej krótkiego zasięgu wyposażony w nowoczesne sensory obserwacyjne i wyrzutnie rakietowe Grom.

Uzbrojenie | Salon Przemysłu Obronnego 
w Kielcach gromadzi największych producentów broni z kilkudziesięciu krajów, w tym większość światowych koncernów 
i globalnych liderów przemysłu obronnego.

 

XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) - odbywający się od 4 do 7 września 2018 r. - w jubileuszowym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości szerzej otwiera drzwi rodzimym fabrykom broni i cywilnym gościom. Ze względu na wyjątkowy, historyczny kontekst Rada Programowa MSPO zdecydowała, że w tym roku państwem wiodącym  na wystawie będzie Polska (po raz drugi w 26-letniej historii imprezy). To oczywiście szczególne zobowiązanie dla krajowej zbrojeniówki, zwłaszcza dla lidera branży - Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Przed organizatorami kieleckich targów stoi nie lada wyzwanie, gdyż na spotkanie z wojskiem i sprzętem Sił Zbrojnych RP - w ramach dni otwartych zaplanowanych na 8-9 września - została zaproszona szeroka publiczność. Zapewne trudno będzie pobić zeszłoroczny rekord frekwencji (40 tys. gości i prawie 620 firm), bo tamta edycja MSPO była jubileuszowa (25.). Warto wiedzieć, że Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego zajmuje trzecie miejsce w Europie pod względem wielkości - po paryskiej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11145

Wydanie: 11145

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament