Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Świadczenie za udział w ćwiczeniach wojskowych nie może być pozorne

04 września 2018 | Dobra Administracja | Danuta Frey

Ustawa nie rozróżnia żołnierzy 
ze względu na to, jaką formą opodatkowania objęto prowadzoną przez nich działalność gospodarczą. Należy, więc dać pierwszeństwo unormowaniom w niej zawartym, 
a nie w rozporządzeniu.

 

Rekompensata z tytułu dochodu z działalności gospodarczej, utraconego z powodu 10-dniowych ćwiczeń wojskowych, wyniosła 8,38 zł. Zdaniem uczestnika ćwiczeń, powinno to być 3,3 tys. zł.

Z racji ćwiczeń w jednostce wojskowej w dniach 4-13 grudnia 2017 r., mieszkaniec woj. pomorskiego, otrzymał uposażenie w kwocie 944 zł. Złożył jednak również wniosek o wypłatę jednorazowego świadczenia pieniężnego, rekompensującego utracone wynagrodzenie z działalności gospodarczej. Takie świadczenie wypłaca się w kwocie pomniejszonej o uposażenie, otrzymane z tytułu ćwiczeń wojskowych. Wniosek o wypłatę świadczenia rekompensacyjnego trzeba złożyć w ciągu trzech miesięcy od odbycia ćwiczeń, a kwotę świadczenia ustala, i wypłaca, wójt, burmistrz lub prezydent miasta.

Wójt wymaga zaświadczenia

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 25 sierpnia 2015 r. w sprawie ustalania i trybu wypłacania świadczenia pieniężnego żołnierzom rezerwy oraz osobom...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11145

Wydanie: 11145

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament