Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zasada pieluszki

04 września 2018 | Życie Regionów | Piotr Gajdziński

Stare powiedzenie głosi, że „politycy są jak pieluszki. Od czasu do czasu trzeba ich wymienić". Tę zasadę powinno się stosować również wobec samorządowców. Warto, aby o tym „pieluchowym prawie" wyborcy pamiętali szczególnie dzisiaj, w przededniu elekcji do samorządów.

Najnowszy dowód na prawdziwość tej zasady daje nam daleka Turcja, a właściwie jej prezydent Recep Erdogan. Dzisiaj jest on nazywany „pierwszym sułtanem współczesnej Turcji", ale warto pamiętać, że Erdogan doszedł do władzy, wygrywając demokratyczne wybory. Co więcej, w ciągu ostatnich kilkunastu lat, jako lider Partii Sprawiedliwości i Rozwoju, wygrał kilkanaście demokratycznych wyborów. W tym również samorządowe – w 1994 roku został burmistrzem Stambułu, którym rządził do 1998 r. I to rządził dobrze, rozbudowując między innymi kanalizację dla tej wielkiej metropolii i budując nowe mosty. Od 2003 r. rządził już całą Turcją. I też rządził dobrze. Udało mu się wyciągnąć kraj...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11145

Wydanie: 11145

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament