Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Emigracyjna danina barierą dla inwestycji

04 września 2018 | Prawo | Paweł Rochowicz

Exit tax | Projektowane przepisy są nieprecyzyjne, zahamują ekspansję za granicę, a tempo ich wprowadzania narusza konstytucję biznesu – uważają przedsiębiorcy.

 

Nad opracowanym przez Ministerstwo Finansów projektem wprowadzenia podatku od przenosin biznesu za granicę (tzw. exit tax) debatowali w poniedziałek w Sejmie posłowie, eksperci podatkowi i przedstawiciele organizacji gospodarczych. Konsultacje zwołane przez posła Ryszarda Petru (koło Liberalno-Społeczni) pozostawiło jednak wiele wątpliwości. Mimo zaproszenia nie pojawił się bowiem na nich przedstawiciel MF.

– Wielu Polaków wyprowadza się z kraju w poszukiwaniu pracy czy warunków do biznesu, a nie optymalizacji podatkowej – zauważył Petru, krytykując obszar opodatkowania.

Wystarczy udostępnić oprogramowanie

Eksperci na spotkaniu podawali przykłady takiej migracji. Patrycja Goździowska z Konfederacji Lewiatan wskazała, że exit tax może stać się barierą dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11145

Wydanie: 11145

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament