Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trener gromadzi kapitał

04 września 2018 | Sport | Stefan Szczepłek
≥Robert Lewandowski i Jerzy Brzęczek mają nadzieję wspólnie odmienić reprezentację Polski
autor zdjęcia: Bartłomiej Zborowski
źródło: PAP
≥Robert Lewandowski i Jerzy Brzęczek mają nadzieję wspólnie odmienić reprezentację Polski

Rozpoczęło się pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski z nowym selekcjonerem – Jerzym Brzęczkiem. W piątek w Bolonii mecz z Włochami.

Pytanie skierowane do Roberta Lewandowskiego o różnice, jakie widzi między tym zgrupowaniem a poprzednimi, wyraźnie go rozbawiło. Dziennikarze uświadomili mu, że ze starego sztabu pozostali tylko analityk Hubert Małowiejski, lekarz Jacek Jaroszewski i rzecznik Jakub Kwiatkowski, któremu doszły obowiązki dyrektora kadry Tomasza Iwana oraz dwaj powszechnie lubiani ochroniarze znani jako „Siwy" i „Marchewa".

– Faktycznie, trochę się zmieniło, ale jesteśmy razem zbyt krótko, abym mógł mówić o jakichś konkretnych różnicach. Ten sam hotel (Double Tree by Hilton, na obrzeżach Warszawy– przyp. red.), to samo jedzenie. Będziemy trenować na dobrze nam znanych boiskach ZWAR-u Międzylesie i Polonii. W sumie to nie ma większego znaczenia. Dla wszystkich, którzy tu się spotkali, liczy się gra w piłkę – powiedział Lewandowski.

Jerzy Brzęczek, podobnie jak jego poprzednicy, wysłał pierwsze powołania do zawodników znanych i takich, których nazwiska trochę zaskoczyły kibiców. Lewy obrońca Wisły Kraków Rafał Pietrzak przyznał, że nie spodziewał się powołania. Adam Dźwigała jest wprawdzie podporą defensywy Wisły Płock, ale jeszcze do niedawna przenosił się z klubu do klubu, nie mogąc wywalczyć pewnego miejsca ani w Jagiellonii, ani w Lechii czy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11145

Wydanie: 11145

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament