Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koszty działalności strefowej też są objęte limitem

17 grudnia 2018 | Podatki i księgowość | Marta Olewińska

Przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie SSE ustalają dochód na takich samych zasadach jak inne podmioty krajowe. Dotyczą ich zatem ograniczenia co do rozliczania wydatków na usługi niematerialne.

Ograniczenie wysokości kosztów uzyskania przychodów z tytułu nabycia niektórych usług i wartości o charakterze niematerialnym budzi liczne kontrowersje także wśród podatników prowadzących działalność na terenie specjalnej strefy ekonomicznej (SSE). Zasada limitowania kosztów uzyskania przychodów, o której mowa w art. 15e ustawy o CIT – pomimo licznych dyskusji - ma jednak zastosowanie także do działalności prowadzonej na terenie SSE. Takie stanowisko przedstawił ostatnio Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 13 listopada 2018 r. (0111-KDIB1-2.4010.306.2018. 2.AK).

Organ podatkowy uznał, że ustawa o CIT w żaden sposób nie wskazuje, aby zasada limitowania kosztów uzyskania przychodów, o której mowa w art. 15e, nie miała zastosowania do działalności podatnika prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej. Po przeprowadzeniu analizy przepisów odnoszących się do zasad ustalania dochodu – art. 7 ustawy o CIT – organ interpretacyjny, pomimo obiekcji podatnika stwierdził, że przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11233

Wydanie: 11233

Spis treści

Reklama

Zamów abonament