Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mocne uderzenie zaraz po sylwestrze

17 grudnia 2018 | Życie Regionów | Janina Blikowska
≥Od nowego roku będziemy staranniej segregować śmieci i więcej płacić za ich wywiezienie
źródło: AdobeStock
≥Od nowego roku będziemy staranniej segregować śmieci i więcej płacić za ich wywiezienie

Usługi komunalne | Od stycznia w niektórych miastach szykuje się znaczący wzrost cen. Część samorządów jeszcze kalkuluje koszty i nie podjęła decyzji, co będzie z cenami.

 

Wszyscy musimy zdać sobie sprawę z tego, że nieodpowiedzialne działania rządu PiS, na przykład w polityce energetycznej, brak wystarczających inwestycji w nowoczesne bloki węglowe czy praktyczna likwidacja energii wiatrowej, doprowadziły do przerzucenia kosztów na samorządy i wprost na mieszkańców – uważa Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Śmieci znów problemem

Od 1 stycznia w Łodzi poszybują w górę stawki za śmieci. Do tej pory były to opłaty rzędu 7 zł za osobę w przypadku odpadów segregowanych i 12 zł za niesegregowane. A będzie odpowiednio 13 i 22 zł: wzrost o ponad 80 proc. W Łodzi 74 proc. mieszkańców deklaruje segregowanie odpadów, 26 proc. nie segreguje ich.

Zgodę na podwyżkę podczas listopadowej sesji wyrazili radni rządzącego w mieście komitetu Hanny Zdanowskiej, w którego skład wchodzą kluby Koalicji Obywatelskiej (Platforma plus Nowoczesna) i SLD. Jako przyczyny podwyżki łódzki magistrat podaje: regularny wzrost opłaty środowiskowej za składowanie odpadów, wzrost płac i cen benzyny.

Łódzcy urzędnicy podkreślali, że to pierwsza podwyżka od pięciu lat, a rezerwa 50 mln zł na wzrost kosztów wywożenia odpadów, którą jeszcze trzy lata temu miało miasto, już się wyczerpała.

Wzrosła opłata...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11233

Wydanie: 11233

Spis treści

Reklama

Zamów abonament