Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dostawa lokali w akademiku korzysta z preferencyjnej stawki

17 grudnia 2018 | Podatki i księgowość

Jeśli samodzielne lokale w domu studenckim spełniają definicję 
budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym, to ich 
sprzedaż jest opodatkowana 8-proc. podatkiem od towarów i usług.

Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 30 października 2018 r. (0114-KDIP1-1.4012. 587.2018.1.MMA).

Spółka planuje (samodzielnie lub za pośrednictwem spółki celowej) wybudować budynek usługowy w postaci domu studenckiego wraz z częścią handlową oraz niezbędną infrastrukturą. Projekt zakłada, że w domu studenckim znajdzie się dwupoziomowy garaż podziemny, parter o funkcji usługowej oraz 46 lokali mieszkalnych, na które składać się będą odpowiednio jeden lub dwa pokoje, przedpokój, kuchnia lub aneks kuchenny, łazienka oraz schowek. Każdy z lokali będzie wydzielony stałymi ścianami oraz będzie posiadał odrębne wejście. Spółka planuje, że powierzchnia żadnego z 46 lokali nie przekroczy 150m2.

Inwestycja ma zostać zlokalizowana na terenie oznaczonym w planie zagospodarowania przestrzennego jako obszar usług publicznych z przeznaczeniem terenu pod obiekty oświaty, kultury, ochrony zdrowia, opieki społecznej. Dodatkowo, spółka jest w posiadaniu interpretacji Urzędu Miasta, zgodnie z którą planowana nieruchomość została zakwalifikowana wg PKOB jako budynek...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11233

Wydanie: 11233

Spis treści

Reklama

Zamów abonament