Buntownik z ciekawości
Krystyna Kurczab-Redlich Zawsze starał się ukazać rewers spraw osadzonych w polskiej historii, obalać mity, znaleźć nieznane dotychczas powiązania – wspomina zmarłego Tadeusza A. Kisielewskiego dziennikarka i reportażystka.
Na okładkach jego książek – a było ich w ciągu ostatnich parunastu lat aż 20 – znajduje się informacja, iż autor, doktor politologii Polskiej Akademii Nauk, od wielu lat jest niezależnym analitykiem stosunków międzynarodowych. Gdyby się tylko do nich ograniczał, jego prace nie znikałyby szybko z księgarń, a niektóre z nich nie stałyby się bestsellerami. Bazując na doskonałej znajomości kontekstu międzynarodowego, zawsze starał się ukazać rewers spraw osadzonych w polskiej historii, obalać mity, znaleźć nieznane dotychczas powiązania, co zwykle doprowadzało go do zaskakujących wniosków.
– Co pana pcha do trudnych tematów – spytano Tadeusza Kisielewskiego podczas Targów Książki w Warszawie. – Ciekawość. Nigdy nie myślałem, że będę pisarzem, ale narastał we mnie bunt wobec...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta