Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tylko dodatkowe świadczenia na naukę trzeba odpracować

09 maja 2019 | Kadry i Płace | Anna Telec
źródło: Rzeczpospolita

Pracownika, który z tytułu podnoszenia kwalifikacji zawodowych korzysta jedynie z urlopu szkoleniowego i zwolnień od pracy, nie można zobowiązać do pozostania w firmie po ukończeniu nauki.

- Pracownik planuje podjąć studia od października. Chce, abyśmy go na nie skierowali i pokryli koszty nauki. Czy w zamian możemy go zobowiązać do odpracowania tych kosztów? Czy termin, przed upływem którego nie będzie mógł się zwolnić z pracy bez konieczności zwrotu nakładów poniesionych przez pracodawcę, możemy dowolnie ustalić? Co z urlopem na przygotowanie się do egzaminów i z zajęciami kolidującymi z pracą? – pyta czytelniczka.

Pracodawca, który skierował pracownika na studia, może go zobowiązać do odpracowania poniesionych na to kosztów. Okres, w którym pracownik nie może rozwiązać stosunku pracy pod groźbą zwrotu kosztów nauki, nie może być jednak dłuższy niż 3 lata....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11350

Wydanie: 11350

Spis treści
Zamów abonament