Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

15 lecie Polski w Unii Europejskiej. Jubileusz nowego pogranicza

09 maja 2019 | Życie Pomorza Zachodniego
źródło: materiały prasowe

Uroczystości | Na przejściu w Kołbaskowie zjawiło się kilkaset osób. Oprócz władz województwa także inni samorządowcy, parlamentarzyści i okoliczni mieszkańcy. Wystąpiła orkiestra, chór, rozwinięto wielką flagę UE i wspólnie zjedzono tort.

 

15 lat temu zamieszkaliśmy w domu dobrym, bezpiecznym, w domu, który nazywa się Unia Europejska. Ten dom został zbudowany na ruinach II wojny światowej, na traumach dziesiątek i setek wojen, które przez lata przechodziły przez Europę. Ale to dom, który został zbudowany na marzeniu, o życiu wspólnym w Europie. To dom, który został zbudowany na wartościach, godności ludzkiej, demokracji, równości, praworządności i solidarności. Nie było by tego święta sprzed 15 lat, gdyby 30 lat temu nie udało się w doprowadzić do porozumień okrągłego stołu. Nasi światli liderzy obrali kurs na Europę i ten kurs był konsekwentnie realizowany przez wszystkie ekipy – podsumował Olgierd Geblewicz.

Jubileusz był dobrą okazją nie tylko do podsumowania obecności Polski w UE, ale korzyści jakie przez ten czas uzyskało Pomorze Zachodnie.

Wydanie: 11350

Wydanie: 11350

Spis treści
Zamów abonament