Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Błędem jest myślenie wyłącznie o technologii

09 maja 2019 | Ekonomia | Jerzy Ziemacki
źródło: materiały prasowe

Ważne są zmiany w organizacji firmy, reforma tego, co nazywamy kulturą pracy. W świecie zdominowanym przez technologie czynnik ludzki pozostaje istotny – mówi John Reiners, ekspert ds. transformacji cyfrowej Oxford Economics.

 

Jak wygląda transformacja tradycyjnej gospodarki w cyfrowych czasach?

Cyfrowa transformacja nie jest rzeczą łatwą. Warto uświadomić sobie, że zmiana modelu biznesu z tradycyjnego na cyfrowy jest długim i skomplikowanym procesem. Ulegamy niekiedy złudzeniu: dana firma była dawniej firmą tradycyjną, dziś jest firmą cyfrową. Jednak ta metamorfoza nie dokonała się w jednej chwili. Co więcej, stale istnieje potrzeba udoskonalania przyjętego modelu biznesowego, bo nowych technologii przybywa. Poszczególne branże zmieniają się w różnym tempie. Niektóre z nich ewoluują szybciej, inne wolniej, ale pewne jest, że wszystkie sektory tradycyjnej gospodarki zostaną poważnie przekształcone przez nowe technologie w ciągu najbliższych pięciu–dziesięciu lat.

Czy nowe technologie to niepowtarzalna szansa dla współczesnego biznesu?

Można traktować cyfrową transformację jako klucz do sukcesu w biznesie. Wielu firmom nowe technologie pomogły w zdobyciu większych udziałów w rynku czy poprawie rentowności. Ale cyfrowa transformacja, z którą mamy obecnie do czynienia, może być również zagrożeniem, szczególnie jeśli zignorujemy jej potencjał. Znamy przykłady firm, które zbankrutowały, bo nie potrafiły w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11350

Wydanie: 11350

Spis treści
Zamów abonament