Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmom opłaca się społeczne zaangażowanie

09 maja 2019 | Prawo | Monika Pogroszewska

Spółka odliczy wydatki na wspieranie nauki, stypendia dla zdolnej młodzieży oraz promowanie ekologii. Fiskus potwierdza, że wpływają na jej przychody.

 

Coraz częściej dla firm liczą się nie tylko zyski, ale też budowanie pozytywnych relacji z partnerami biznesowymi i społecznymi. Co ważne, fiskus zgadza się na odliczenie wydatków na programy związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). To dobra wiadomość zwłaszcza dla tych podmiotów, które od 2017 r. mają obowiązek raportowania działalności społecznej. Dotyczy on dużych firm, jak m.in. spółki giełdowe, banki i ubezpieczyciele, i wynika z ustawy o rachunkowości, wdrażającej unijną dyrektywę 2014/95 w zakresie ujawniania danych pozafinansowych.

Pozytywną odpowiedź skarbówki (interpretacja nr 0114-KDIP2-1.4010.74. 2019.3.JC) otrzymała niedawno spółka z branży górniczej, która ze społecznej odpowiedzialności uczyniła element procesu zarządzania. Potwierdza to przyjęta przez spółkę strategia rozwoju na lata 2017–2020.

Troska o region i własny wizerunek

Spółka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11350

Wydanie: 11350

Spis treści
Zamów abonament