Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co miesiąc nawet 8 proc. pensji

09 maja 2019 | Ekonomia | Mateusz Pawlak
źródło: Rzeczpospolita

PPK › Pieniądze wpływające na konto pracowniczych planów kapitałowych będą pochodzić z trzech źródeł: od pracownika, pracodawcy i państwa.

 

Od listopada tego roku na świeżo uruchomione konta pracowniczych planów kapitałowych zaczną wpływać pierwsze pieniądze. Początkowo PPK obejmą wyłącznie pracowników największych przedsiębiorstw, zatrudniających ponad 250 osób. Jednak docelowo zostaną zaoferowane większości pracujących.

Ile wpłacimy

Wpłaty na konto PPK będą pochodzić z trzech źródeł: od pracodawcy, pracownika i państwa. Zarówno w przypadku wpłat po stronie pracownika, jak i pracodawcy ich wysokość będzie naliczana procentowo od wysokości wynagrodzenia stanowiącego podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe.

Wpłat jednak nie będzie się naliczać od tych składników wynagrodzenia, od których nie są opłacane składki na obowiązkowe ubezpieczenia emerytalne i rentowe, np. nie ma naliczenia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11350

Wydanie: 11350

Spis treści
Zamów abonament