Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Morderca pełen wdzięku

09 maja 2019 | Kultura | Barbara Hollender
Zac Efron w filmie „Podły, okrutny, zły” jako Ted Bundy, który zabił co najmniej 30 kobiet
źródło: BEST FILM
Zac Efron w filmie „Podły, okrutny, zły” jako Ted Bundy, który zabił co najmniej 30 kobiet

„Podły, okrutny, zły" to dowód, że twórców kina intrygują prawdziwe zbrodnie.

„Trzymaj się, młody człowieku. I mówię to szczerze. To tragedia dla sądu widzieć takie marnotrawstwo człowieczeństwa, jakiego tu doświadczyłem. Jest pan inteligentny. Byłby pan świetnym prawnikiem. Wziąłbym pana pod swoje skrzydła, ale wybrał pan inaczej". Te słowa wypowiedział do Teda Bundy'ego sędzia. Chwilę wcześniej skazał go na śmierć na krześle elektrycznym. Wyrok wykonano 24 stycznia 1989 roku.

Przystojny student

30 lat później reżyser Joe Berlinger pokazał dokumentalny, czterogodzinny miniserial „Rozmowy z mordercą. Taśmy Teda Bundy'ego". Przystojny, pełen wdzięku młody mężczyzna zabił przynajmniej 30 kobiet w kilku stanach Ameryki. Tyle zabójstw mu udowodniono, ale ofiar mogło być nawet sto.

Przed sądem Bundy bronił się sam i nigdy nie przyznał się do winy. Uwierzyły mu dziesiątki kobiet, które – zafascynowane – wyznawały mu miłość. Berlinger oparł film na taśmach, które Bundy sam nagrał, ale też na materiałach archiwalnych z procesu i wywiadach z ludźmi, którzy się z nim zetknęli.

Ten sam autor zrealizował jednocześnie film fabularny, który w najbliższy piątek wchodzi na nasze ekrany. W „Podłym, okrutnym, złym" Bundy rozkochuje w sobie skromną...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11350

Wydanie: 11350

Spis treści
Zamów abonament