Bezpieczna sieć to bezpieczny świat
Internet | Co najbardziej zaboli organizację w przypadku cyberataku? Jak ograniczyć koszty zabezpieczenia przed atakami? Z jakich narzędzi warto skorzystać? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było usłyszeć podczas czwartej już edycji EXATEL Security Days 2019 – konferencji o bezpieczeństwie w sieci.
Ponad 500 uczestników EXATEL Security Days 2019 miało okazję wysłuchać 22 wykładów prowadzonych przez specjalistów, a także wziąć udział w czterech praktycznych warsztatach. Pojawiało się wiele szczegółowych pytań i odpowiedzi.
O tym, jak radzi sobie Polska w cyberprzestrzeni opowiadał Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej i pełnomocnik ministra obrony narodowej do spraw bezpieczeństwa cyberprzestrzeni.
– Podjęliśmy się trudu wdrożenia programu obronności w cyberprzestrzeni – podkreślał Tomasz Zdzikot. – Nie jest to proste, bo potrzebnych jest wielu specjalistów z tej dziedziny. Uważamy, że najlepiej ich kształcić samemu i do tego wykorzystujemy podlegające MON uczelnie wyższe. Trwają także prace badawczo-rozwojowe, na które Ministerstwo Obrony Narodowej wydaje co roku 2,5 proc. swojego budżetu – tłumaczył minister.
Bezpieczeństwo trzeba rozwijać
Wiceprezes EXATEL, Rafał Magryś, opowiedział o roli spółki w zapewnianiu cybersuwerenności. Uczestnicy dowiedzieli się także o działalności w zakresie monitorowania cyberataków, reagowania na nie i zapobiegania im oraz o znaczeniu dla firmy projektów B+R (TAMA i SDNbox).
– Innowacje to koło zamachowe naszego biznesu. Inwestujemy w rozwiązania, których już dziś lub za kilka lat będzie potrzebował sektor komercyjny. Ale...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta