Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kwitnie handel kosztami

19 czerwca 2019 | Prawo | Paweł Rochowicz

Administracja skarbowa skutecznie likwiduje oferty pustych faktur. Na razie tylko w internecie, w świecie realnym sukcesów wciąż jest niewiele. paweł rochowicz

 

Oferty handlu pustymi fakturami pojawiają się najczęściej na stronach internetowych oraz w e-mailach rozsyłanych do firm. Dlatego właśnie zajmuje się nimi wyspecjalizowana komórka Krajowej Administracji Skarbowej – Centrum Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej w Środowisku Elektronicznym. Działa ono w strukturze Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Pełnią w nim służbę m.in. informatycy śledczy, funkcjonariusze dochodzeniowo-śledczy oraz analitycy zajmujący się białym wywiadem. Stale monitorują oni internet pod kątem wykrywania przestępstw skarbowych (w tym zwalczania nielegalnego internetowego ha- zardu). Cybercentrum KAS w 2019 r. doprowadziło do usunięcia z lokalnych i ogólnopolskich portali ogłoszeniowych około 2,5 tys. takich ogłoszeń.

Taka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11385

Wydanie: 11385

Spis treści
Zamów abonament