Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lepiej umieć się godzić niż procesować

28 sierpnia 2019 | Sądy i Prokuratura | Aneta Łazarska

Dziwne to czasy, gdy na turystę trzeba mieć paralizator.

Kilka dni temu internet obiegł film nagrany przez turystów z Zakopanego. Umieścili film w internecie, wskazując, że zostali wyrzuceni z apartamentu przez właścicielki, poturbowani paralizatorem i znieważeni. Na miejsce zdarzenia została wezwana policja. Na filmie widać awanturę, właścicielki wyrzucające rzeczy z mieszkania, słychać krzyki i awanturę. Wszystko to według autorów filmu z powodu zwrócenia uwagi na kilka drobnych usterek w mieszkaniu, jak zbite lustro, niedomykające się drzwi czy plama na łóżku. Można tylko ubolewać, że wspomnienie urlopowe na pewno nie będzie miłe dla turystów, a i pensjonat nie przedstawił się w najlepszym świetle. Swoją drogą dziwne to czasy i obyczaje, że przed turystami trzeba się dziś zabezpieczać monitoringiem i paralizatorami.

Niestety, dla sądów pewnie ta sprawa tak szybko się nie zakończy. Z doniesień mediów wynika, że właścicielki pensjonatu oraz turyści prezentują dwie odmienne wersje zdarzeń. Właścicielki twierdzą, że to turyści spowodowali usterki, a one chciały je tylko sfilmować i usunąć. Wówczas doszło do awantury.

Dwie wersje zdarzeń...

Można się więc spodziewać, że bohaterzy tego zdarzenia z obu stron wniosą kilka spraw karnych, jak też cywilnych o zapłatę zadośćuczynienia itd. Sprawy będą się ciągnąć kilka lat, a sąd pewnie przesłucha świadków, wszystkie strony konfliktu, aby...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11443

Wydanie: 11443

Spis treści
Zamów abonament