Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pytania do prezesa PiS

28 sierpnia 2019 | Kraj

Michał Szułdrzyński Afera z hejtem w resorcie sprawiedliwości to symptom degeneracji systemowej i ustrojowej.

Afera, jaka wybuchła po ujawnieniu przez Onet, że internautka konsultowała z wiceministrem sprawiedliwości Łukaszem Piebiakiem zorganizowaną akcję hejtu skierowanego w przeciwników zmian zaprowadzanych przez PiS w wymiarze sprawiedliwości, uderza w wiarygodność obozu Zjednoczonej Prawicy w jednej z najbardziej delikatnych kwestii. Wbrew bowiem zaklęciom polityków PiS, że sprawa jest zamknięta, że to był tylko spór wewnątrz środowiska sędziowskiego, że – jak to stwierdził jeden z ministrów – to tylko wybryki trzech idiotów, które nie powinny mieć wpływu na życie milionów Polaków, sprawa jest ważna i ma wpływ na życie każdego z nas.

I właśnie dlatego nie tylko stawia pod znakiem zapytania wiarygodność całego obozu prawicy, ale również stawia przed niewygodnymi pytaniami najważniejszych jego polityków – Zbigniewa Ziobrę, Jarosława Kaczyńskiego, a nawet Mateusza Morawieckiego.

Każdego dnia wyciekają do mediów informacje pokazujące, jak wyglądał proceder zaszczuwania niewygodnych sędziów.

Jednak w nawale szczegółów nie możemy zgubić sedna sprawy: a wyglądało ono tak – z państwowych instytucji, z samego serca państwa, bo resort sprawiedliwości jest sercem systemu wymiaru sprawiedliwości, oraz organów ścigania – prokuratury, koordynowano akcję...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11443

Wydanie: 11443

Spis treści
Zamów abonament