Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Spójna sieć dróg

28 sierpnia 2019 | Dodatki Jednodniowe
Generalna Dyrekcja wydała ponad 182 mld zł na nowe drogi.
źródło: gddkia
Generalna Dyrekcja wydała ponad 182 mld zł na nowe drogi.
źródło: Rzeczpospolita

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wykonała połowę planu budowy nowej sieci drogowej kraju.

Po kilkunastu latach budowy autostrad i dróg szybkiego ruchu sieć drogowa powoli nabiera kształtów, choć nadal brakuje kilku ważnych połączeń drogowych. Do lipca br. długość autostrad wyniosła 1638 km, a dróg ekspresowych 2164 km. W realizacji jest 112 zadań o łącznej długości 1405 km, w postępowaniach przetargowych zaś 11 zadań o łącznej długości 136 km.

Uchwalony przez rząd Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014–2023 zakłada realizację ok. 2900 km autostrad i dróg ekspresowych. Docelowo długość dróg szybkiego ruchu w Polsce liczyć będzie 7650 km.

Najpierw autostrady

Wśród zadań do wykonania wymienia się dokończenie autostrady A2. Rząd podjął decyzję o wydłużeniu jej do Siedlec, a możliwe, że znajdzie się finansowanie na dociągnięcie jej do Białej Podlaskiej.

Intensywne prace trwają na brakującym odcinku autostrady A1. Przebiegająca przez środek Polski trasa, od Gdańska do granicy z Czechami w Gorzyczkach, będzie miała ok. 580 km długości. Kierowcy korzystają już z blisko 480 km autostrady A1, z czego 152 km to odcinek koncesyjny. Kolejne 102 km są w budowie. W tym roku GDDKiA planuje umożliwić kierowcom ominięcie Częstochowy, oddając do użytku ponad 26-kilometrowy odcinek łączący węzły Częstochowa Północ i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 11443

Wydanie: 11443

Spis treści
Zamów abonament