Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kontrowersyjna przeszłość walczącego z trollami

28 sierpnia 2019 | Prawo | Anna Krzyżanowska

Adwokat Konrad Pogoda, jeden z pełnomocników Emilii Szmydt, to dyscyplinarny recydywista – wynika z informacji, do których dotarła „Rzeczpospolita".

Mecenas, który reprezentuje główną bohaterkę tzw. piebiakgate, to częsty gość adwokackiego pionu dyscyplinarnego. Jeszcze w kwietniu figurował w rejestrze adwokackim jako niewykonujący zawodu. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, orzeczono wobec niego karę tymczasowego zawieszenia w prawie wykonywania zawodu z uwagi na skargę klienta.

Kilkadziesiąt skarg

– Od 2014 roku w referacie rzecznika dyscyplinarnego w stosunku do adw. Konrada Pogody wpłynęły 32 sprawy. 27 spraw zostało załatwionych – informuje adw. Marcin Nowak, rzecznik dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Katowicach.

Z udostępnionych statystyk wynika, że dziesięć takich spraw trafiło do sądu dyscyplinarnego z wnioskiem o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego (pięć jest w toku).

– W pięciu prawomocnie zakończonych orzeczono kary: upomnienia w jednej sprawie, nagany w dwóch sprawach, zawieszenia w czynnościach zawodowych z jednoczesnym zakazem patronatu w dwóch...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11443

Wydanie: 11443

Spis treści
Zamów abonament